Інформація Відкрий для себе Львів

Бурхлива і надзвичайно цікава історія унікального українського міста Львова налічує сім з половиною віків. Львів постав у середині XIII століття як столиця могутньої східноєвропейської держави – Галицько-Волинського князівства.

Завдяки своєму унікальному географічному розташуванню на перетині головних торгових шляхів між Заходом і Сходом, Львів у XV-XVII століттях стає провідним торговельним центром Східної Європи, найбільшим містом України. Перебуваючи впродовж півтисячоліття в європейському культурному просторі, Львів перетворюється на справжню архітектурну перлину, центр книговидання, ремесел і мистецтв.

Переходячи під влади багатьох європейських країн, зокрема Польщі, Австрії, Німеччини та Росії, Львів перебирав від кожного зі своїх загарбників якусь частину культури та знань, з часом перетворившись не лише на перлину архітектури, але й столицю сучасного наукового, духовного та мистецького життя.

У XVIII-XX століттях у складі Австро-Угорської імперії Львів стає відомим як місто технічних інновацій, зокрема тут вперше у світі винайшли гас і гасову лампу. На початку XX століття Львів став столицею третього у світі регіону за видобутком нафти після США і Росії. У 1939-1991 роках Львів перебував під владою тоталітарного Радянського Союзу. Із моменту здобуття Україною незалежності місто набуває статусу культурної та духовної столиці української держави. У 2004 році Львів відіграв роль головного суспільного каталізатора демократичної Помаранчевої революції. У 2016 році місто відсвяткувало свій 760-літній ювілей. Сьогодні Львів є відомим туристичним містом, тут зосереджений національний і культурний дух України, сюди приїжджають українці та гості з інших держав, щоб познайомитись з культурою України, її традиціями та скуштувати української гостинності.

З драматизмом історії Львова мало що може зрівнятись. Сьогодні – це одне з найгарніших міст Європи, центральна частина якого перебуває в спадщині ЮНЕСКО. Місто протягом століть будували найкращі архітектори з цілої Європи. Справді неймовірним є те, що, незважаючи на дві світові війни, що прокотились Львовом (протягом останніх 100 років місто сім разів переходило з рук в руки внаслідок воєнних дій), всі архітектурні шедеври дійшли до наших часів в оригінальному вигляді. Львів – це унікальне поєднання культур Заходу та Сходу. У Львові збереглися визначні пам'ятки української, польської, вірменської, єврейської, німецької, австрійської та інших культур, починаючи від ХII ст. Особливо цінними є архітектурні ансамблі площі Ринок (XV—XIX ст.), вулиць Вірменської (XIV—XIX ст.) та Руської, які занесені до списку світової архітектурної спадщини ЮНЕСКО. Мистецьку цінність європейського масштабу мають ансамблі Успенської церкви (XVI—XVII ст.), Святоюрського (ХVII ст.) та Вірменського (XIV—XVIII ст.) соборів; Домініканського костелу (ХVIII ст.). Місто відоме як осередок художнього, літературного, музичного та театрального мистецтва. Сьогодні незаперечним свідченням культурного багатства міста є велика кількість театрів, концертних залів, творчих об'єднань, а також проведення тут численних мистецьких заходів. Храми, фрески, живопис, традиції, свята, фестивалі – це спадок минулого та витвір сучасного генія, який можна відчути лише у Львові. Львів – це захована перлина Європи, яку сьогодні відкриває для себе світ.

Ґданський купець Мартин Грюневег 1606 року таким чином описав Львів: «Вся худоба, що її женуть з Поділля і Молдавії до Італії, проходить через це місто. Я об’їздив пів-Європи, побував у найславетніших містах світу, але в жодному не бачив стільки хліба. Тут величезна кількість пива і меду, не тільки місцевого, а й привезеного. Вино привозять з Молдавії, Угорщини, Греції. Інколи на Ринку можна побачити в стосах більше тисячі бочок вина. У цьому місті, як і у Венеції, на Ринку зустрінеш людей з усіх країн світу в своєму вбранні: козаків у великих кучмах, росіян у білих шапках, турків у білих чалмах, німців, італійців, іспанців – у короткому одязі. Кожен, якою б мовою він не розмовляв, знайде тут і свою мову. Місто віддалене на багато миль від моря, але коли побачиш, як на Ринку при бочках малмазії вирує натовп критян, турків, греків, італійців, зодягнених ще по корабельному, видається, неначе тут порт відразу за брамами міста».

Площа Ринок

Площа Ринок

Львівська Площа Ринок зберегла свою назву від ХІV століття. Вона походить від німецького «der Ring» (коло, кільце), власне за таким принципом будувалися центральні площі німецьких середньовічних міст.

Львівський національний академічний театр опери та балету імені Соломії Крушельницької

Львівський національний академічний театр опери та балету імені Соломії Крушельницької

Львівський Оперний театр є “технічним дивом” Львова початку ХХ століття, яке було побудовано всього за три роки і вже в 1900 році в ньому відбувся перший спектакль. Ще більш вражаючим фактом є те, що для будівництва театру спеціально змінили природний хід річки Полтви. Збудований на початку минулого століття за проектом архітектора Зиґмунта Ґорґолевського Великий театр у Львові порівнювали з Паризькою та Віденською оперою. Стоячи перед величним фасадом цієї фантастичної споруди відчуваєш всепоглинаючу потугу мистецтва, його вічність у контрасті зі швидкоплинністю людського життя. Це споруда, у якій можна знайти різні архітектурні стилі європейських країн, втілені з пишномовною імпозантністю.

Вірменський квартал

Вірменський квартал

Одна з найстаріших громад Львова – вірменська – віками створювала у місті осередок свого національного життя з унікальною архітектурою і неповторним духом найдревнішої східної християнської культури.

Палац Потоцьких

Палац Потоцьких

За огорожею з орнаментальною металевою брамою бачимо величну і водночас витончену споруду. Імпозантний палац прикрашений рельєфами, ліпниною, настінним живописом і вітражами. Палац Потоцьких – яскравий зразок архітектури зрілого історизму, одна з найцiкавiших архітектурних пам’яток Львова. Запроектував його французький архiтектор Луї д'Оверню на замовлення намісника королівства Галичини і Лодомерії графа Альфреда II Юзефа Потоцького (1817-1889). Будівництво тривало від 1888 до 1890 року під наглядом та деякою коректурою львівського архітектора Юліана Цибульського.

Каплиця Боїмів

Каплиця Боїмів

Ця унікальна пам’ятка є окрасою Катедральної площі, з цього провулка відкривається один з найкращих краєвидів Львова на Площу Ринок і міську Ратушу. Львівський купець родом з Угорщини Георгій Боїм розбагатів на торгівлі вином та, отримавши громадянство Львова разом з посадою бургомістра, вирішив збудувати родинну каплицю небаченої краси. Будівлю звели за проектом вроцлавського будівничого Андрія Бемера і освятили 1615 року.

Домініканський собор

Домініканський собор

Монастир домініканів на цьому місці заснували ще у XIII столітті на прохання дружини українського князя Лева Даниловича, угорської принцеси Констанції, яка була католичкою і на чужині тужила за своєю вірою. Від XV і до середини XVIII століття тут стояв костел, збудований у готичному стилі.

Бернардинський монастир

Бернардинський монастир

Пройшовши з боку площі Митної через фортифікаційну браму монастиря – Глинянську вежу нечутними кроками (бо йтимете  унікальною дерев’яною бруківкою), ви потрапляєте на монастирське подвір’я, де кожен з багатьох його закутків дихає старовиною. Все тут завмерло так, ніби й не було останніх чотирьохсот років світової історії.

Чорна кам’яниця

Чорна кам’яниця

Свою назву Чорна кам’яниця одержала у ХІХ столітті через цілком прозаїчну причину: протягом століть свинцеві білила, які наносилися як ґрунт для поліхромії (багатоколірності), окислювалися під дією повітря й світла і таким чином утворився її таємничий чорний колір, який потім підтримувався поточними ремонтами. Хоча у 60-і роки ХХ століття в народі ходила легенда, що чорний колір кам’яниці надало втирання протягом багатьох років у фасад чорного соку від шкірок зелених грецьких горіхів.

Парк «Високий Замок»

Парк «Високий Замок»

Найвища гора Львова (413 метрів над рівнем моря і близько 130 метрів над рівнем середмістя) була штучно насипана наприкінці XIX століття на честь річниці Люблінської унії. Таким чином Львів одержав незрівнянний з іншими містами Європи оглядовий майданчик, краєвиди з якого не можуть залишити байдужим жодного, хто наважився сюди піднятися.

Музей «Личаківський цвинтар»

Музей «Личаківський цвинтар»

Кладовище було офіційно засноване у 1786 р. з ініціативи нової австрійської влади у тодішній столиці Королівства Галіції і Лодомерії.

Невідомий Львів

Невідомий Львів

У Львові дуже багато цікавих та відомих місць, які відвідують, мабуть, усі туристи. Але є у місті і інші цікавинки які варто подивитись. Будинок-кросворд, майже невідомі дворики, нестандартні пам'ятники та навіть покинутий палац — Village зібрав маловідомі місця Львова, про які не згадують офіційні путівники.

Побачити Львів

Побачити Львів

10 місць Львова, вільних від туристичного натовпу.

Кожне місто наділене своєю історією та індивідуальністю. Львів – старовинне місто, місто – історія, місто – музей, місто, що ніби ховає в кожному закутку якусь таємницю.

Львів неповторний в будь-яку пору року. Взимку чи влітку, восени чи весною навіть найвибагливіший гість міста зможе знайти для себе свій закуток, де відчує неповторну атмосферу стародавнього та доброго Львова.

Під час екскурсійних турів ви зможете побачити, як кожна епоха залишила свій слід в історичних пам’ятках міста. Провівши вікенд у Львові, ви матимете можливість проникнутись духом міста, відчути на собі його незвичну, старовинну атмосферу та традиції. Різноманітні екскурсії на будь-який смак, індивідуальні або групові, денні або вечірні, міські та заміські, гастрономічні, тематичні та велосипедні екскурсії нададуть вам можливість відчути історію у всій величі та красі.

Екскурсійні тури можна замовити тут:

http://lviv-tourist.info/ekskursii/ekskursiyi-po-lvovu/

http://leogid.com.ua/ekskursiyi-po-lvovu

http://vacation.lviv.ua/excursions.html

http://openway.com.ua/

http://www.inlviv.info/tours/uk/

https://openlviv.com/ekskursiyi-po-lvovu/

http://feel-tour.in.ua/tours/lviv